Šum halového bzukotu

Čo sa deje v minigolfe? Prvý dojem by z nášho pohľadu mohol zdanlivo navádzať k tvrdeniu, že ide o uhorkovú sezónu a svojim spôsobom nie je o čom písať. Ono to síce do istej miery aj pravda, je, pretože slovenský minigolfový kotol momentálne nevrie a ani sa v ňom nikto nesmaží, ale stačí len preskočiť hranice a otvára sa svet rôznych halových zimných turnajov či maratónov, ktoré majú čo ponúknuť súťaživým egám minigolfových zverov.

Napríklad hneď kúsok na západ, v českom Olomouci sa po otvorení nového indoorového ihriska snažia vybudovať tradíciu zimných halových turnajov. Pre nabudených hráčov, ktorým zimný spánok a predstava palice vyloženej niekoľko týždňov na vitríne nevonia, celkom prijateľná voľba. Relatívne blízka vzdialenosť, znesiteľné náklady a možnosť otestovať si ihrisko (link na jednotlivé dráhy) skrývajúce niekoľko netradičných resp. technickou komisiou WMF nedávno schválených dráh (diamant, salzburské véčko, či rampa). Premiérové podujatie zo série plánovaných sa uskutočnilo na konci predošlého roku a víťazom sa stal štýlovo hráč GK Bratislava, Ľubo Zontág. Žiadna novinka, ale oplatí sa pripomenúť ;) Tým, ktorí by ho chceli napodobniť dávam do pozornosti termíny 9.1.2011, 13.2.2011, 13.3.2011 a 10.4.2011, kedy by sa mali na tamojšom ihrisku uskutočniť ďalšie 4 podujatia.

Organizačne náročnejší, konkurenciou nabitý a finančne atraktívny turnaj sa čoskoro uskutoční v Taliansku (propozície) pod názvom XV Trofeo Nissan. Ide o pätnásty ročník turnaja dvojíc hojne vyhľadávaného aj medzinárodnými hráčmi. Jeden deň tréningu, ostrý štart niekedy hlboko po pól noci a 10 kôl v unikátnom "betónovom chráme" (inštruktážne videá z ihriska) s cieľom zničiť ostatné páry a odniesť si domov víťazné trofeje a 600 eur. Prečo tento turnaj spomínam? Dopočul som sa, že by mohlo mať zastúpenie aj Slovensko. Nechajme sa prekvapiť... Ak by to bola skutočne pravda, dohodím link na online výsledky (ak nejaké budú).

Česko a Taliansko však nie sú jediné, ktoré sa v zimnom období turnajovo aktivizujú. Krajín je viac a turnajov dostatok. Obrázok si môžete urobiť sami, ak kliknete na kalendár podujatí zverejnený na portáli minigolfnews.com. Keby sa náhodou niekto niekam odhodlal, nech mi dá kľudne vedieť. Rád zverejním foto, prípadne drobné info.
Domáci patrioti si musia počkať na indoor turnaj v Trnave (úvodné podujatie príliš hráčov neprilákalo), či na Magure. O termínoch a plánoch neviem, takže detaily v súčasnej dobe poskytnúť bohužiaľ nemôžem. Ale taký nočný maratón dvojíc na Magure by mohla byť celkom slušná show, čo poviete...

Každopádne, nech je ako je mojim osobným halovým favoritom sa stala hala v Hither Green (ďaleká Británia) skrývajúca nové filcové ihrisko. Niežeby som v nej bol osobne, ale obrázky a videá z nej ma navnadili dostatočne. Ako tak rozmýšľam, tak mi napadá, že Angličania budú môcť celú zimu trénovať filcové falše, čo by mohli zúročiť aj na nejakých medzinárodných filcových turnajoch (aj keď tých v najbližšom období veľa pravdepodobne nebude). Nenájde sa niekto kto by takúto halu sprevádzkoval aj na Slovensku???
24.-28.8.