Liga sa rozbehla v novom režime

Ani sme sa nenazdali a ligový ročník 2015/16 má za sebou už úvodné dve ligové kola (Dubnica+Trnava). V letnom prestupovom období sa udialo niekoľko transferov a na štartový rošt sa tentokrát postavilo šesť tímov, čo je za uplynulé roky najväčší počet. Prvé výsledky naznačujú, že došlo k vytvoreniu dvoch kvalitatívnych skupín - silnejšiu tvoria hráčske zoskupenia pod hlavičkami GK Trnava, GK Bratislava a MTGK Brezno, o čosi nižšou silou disponujú výbery zo Žiliny, Prievidze a Košíc.


Najvýznamnejšou zmenou však je inovovaný súťažný model, kde je každé kolo povolený škrt najhoršieho hráčskeho výsledku v tíme (resp. dvoch v prípade, že je v tíme nasadaný juniorský hráč). Zároveň sa znížil počet kôl odohraných počas víkendu na šesť. Vymedzím si právo pre túto chvíľu tento nový model nekomentovať.
Pokiaľ ide o výsledky, žiadna významná zmena oproti minulým pár rokom nenastala. Hlavnými adeptami na titul ostávajú Bratislava a Trnava. Oba si pripísali po jednej výhre a zimu prečkajú bok po boku na čele ligovej tabuľky.
24.-28.8.