Děčínsky maratón opäť s hviezdnou účasťou

Už niekoľko rokov sa tesne pred začiatkom jarnej minigolfovej sezóny usporadúva na západe Čiech, v Děčíne, 24-hodinový maratón párov na tamojšom krytom filcovom ihrisku. Uplynulý víkend sa podujalo túto výzvu absolvovať viac ako tridsať hráčov, medzi ktorými nechýbali viaceré špičkové mená - bratia Walter a Harald Erlbruchovci, Karel Molnár, Martin Ječný, Martin Stockle, Jana Nakládalová atď.


Len pre osvieženie pamäte, začína sa vždy v sobotu napoludnie a hrá sa cca. 24 hodín, pričom v rámci párov sa hráči môžu po dohratí okruhu ľubovoľne striedať s tým, že každý musí mať na konci turnaja odohraných aspoň 40% všetkých kôl. Priebeh je vždy relatívne plynulý a čakanie minimálne. Atmosféra ojedinelá a obzvlášť v nočných hodinách unikátna.
Oproti minulému roku sa poradie dráh a ich náročnosť mierne upravila, ale pri tak vysokej konkurencii sa dalo očakávať, že modré výsledky budú atakované pomerne často, čo sa aj potvrdilo.
So skvelým priemerom 28.5 napokon víťazstvo obhájili Majkus s Ječným, 24 úderov pred výrazne nahecovanou dvojkou z Hardenbergu. Tretie miesto patrilo dvojici Stockle/Miessner.
V štartovom poli boli aj dvaja slovenskí zástupcovia - Radovan Struhár a Marián Havlík.

24.-28.8.