Kde budú šampionáty v rokoch 2015, 2016 a 2017?

Po sérii niekoľkých, nie zrovna pozitívnych článkoch nastal čas opäť trochu zvolniť a pozrieť sa na minigolfový svet v neutrálnom duchu. Európska mnigolfová federácia na zasadaniach jej hlavného orgánu - Správnej rady - sem tam preberá celkom zaujímavé témy, ktoré stojí za zmienku spomenúť aj na tejto stránke.


Pozrime sa bližšie na plány do najbližších rokov ohľadom organizácie hlavných turnajov tvoriacich kostru medzinárodného kalendára. Rok 2015 je definitívne uzatvorený a lokácie známe - hlavná kategória sa pozrie do Lahti (tento rok sa do rovnakého areálu pozrú juniori), seniori sa môžu tešiť na švédsky Askim a juniorov privíta neďaleká Ostrava. ECup sa uskutoční v holandskom Appelscha.
Organizácia turnajov pre rok 2016 ešte nie je kompletne pridelená, ale už teraz sa vie, že juniori pocestujú do rakúskeho Bischofshofenu a seniori opäť otestujú severskú atmosféru v Lahti. O Európsky šampionát hlavnej kategórie prejavila záujem Vizela, kde sa mimochodom uskutočnil ECup v roku 2012. Ten by pre zmenu mohlo hostiť dejisko tohtoročného šampionátu - Neutraubling.
Rok 2017 je síce ďaleko, ale už dnes vieme, že juniorské majstrovstvá sa budú konať v Askime a o získanie ECup-u sa usiluje severo-taliansky Algund. Rada WMF zatiaľ stopla záujemcov o pridelenie MS 2017, keďže pre tento rok sa uplatní špeciálna procedúra pri výbere usporiadateľského miesta, ale jeden z reálnych kandidátov je známy a predpokladám, že v najbližších týždňoch sa na naň pozriem v samostatnom článku. Kde by ste turnaj radi videli vy?
24.-28.8.