Titul späť do Bratislavy a dokonalé kolo k nemu.

Optimálne konkurenčné prostredie v športe často so sebou prináša množstvo vyrovnaných, dramatických a aj pre nestranného pozorovateľa zaujímavých súbojov. Bohužiaľ, Slovenská minigolfová liga sa dostala do fázy, kedy sa od takéhoto prostredia značne odchýlila a podozrivo čoraz frekventovanejšie do súťaže tímov vnáša situácie, ktoré významným spôsobom dehonestujú titul - LIGOVÁ SÚŤAŽ. Ako inak si vysvetliť fakt, že v poslednom kole ročníku, ktoré by za ideálnych okolností mohlo byť vrcholové, sa stretli iba tri kompletné tímy zo šiestich do celoročnej súťaže prihlásených?


Každopádne, ročník 2012/2013 v rámci klubových súbojov sa v Brezne uzavrel a na trón sa vrátil staronový šampión v podobe tímu GK Bratislava. Prvá priečka klubu zároveň zabezpečila možnosť účasti v Českej najvyššej súťaži a predovšetkým priniesla vstupenku na prestížny turnaj šampiónov - Europa Cup 2013 hosťovaný moravským mestečkom Holešov v októbri.

Čo prinesie nový ročník je vo hviezdach, a hoci sa mi to celkom ťažko píše, očakávať významnú zmenu smerom k lepšiemu je za súčasného stavu minimálne odvážnym počinom. Kostrou súťaže sú ale osobnosti a v rámci individuálnych výkonov, našťastie, stále platí, že čo turnaj, to zapamätania hodný moment. Tentokrát sa o ten najmagickejší postaral hráč GK Bratislava - Kubo Kalník, keď zahral perfektné osemnástkové = bezchybné kolo, čo bolo v rámci Slovenskej ligy (mimo žičlivého Prievidzkého ihriska) vôbec prvý krát od roku 2004.
Pozornosť sa teraz presúva do Trnavy, kde už nasledujúci týždeň prepuknú súboje o tituly Majstrov Slovenskej republiky...

24.-28.8.