Slnečná terapia a okenný kolaps

Predtým ako sa moja myseľ naplno ponorí do sústredeného módu v súvislosti s očakávaným Pohárom majstrov ešte s radosťou stihnem zrekapitulovať ligový víkend, ktorý sa odohral po takmer šesť týždňovej reprezentačnej prestávke. Meteorologická stanica vo Veľkom Krtíši sa rozhodla, že na víkend bude ukazovať čísla prudko atakujúce tropické hodnoty a hráči nabití vysokým množstvom solárnej energie zrejme nemali chuť numerologickú schému akokoľvek výrazne narúšať a do protokolov písali čísla kopírujúce vonkajší teplomer.

Zabudnite na výsledkovú tabuľu s ukľudňujúcim zeleným nádychom, po oba dni sa podiel "tropických" výsledkov (cháp ako 30+) pohyboval na úrovni 50%! Celkom šialenstvo, čo poviete? A to ihrisko v Krtíši pri svojej premiére minulý rok pôsobilo relatívne neškodným dojmom. Dokonca aj unikátna kombinácia dvoch okien sa dala prežiť s minimálnymi škrabancami. Časy sa však menia. Asi si to povedal aj neviditeľný patrón tohto ihriska a pri jednej zo svojich potuliek po areáli odsypal na niektoré dráhy trochu ostrejšie koreniny ako by bolo zdravé. A tak neboli nijakým prekvapením štvorky na priečkach, vulgárne myšlienky na oknách, oči vytočené nahor pri uhli, či nechápavé krútenie hlavou na nepriateľsky naladenom lopingu... Skrátka, žiadna pohodička sa nekonala.
A potvrdzujú to aj výkony absolútnych víťazov oboch dní, či štatisticky zaujímavé priemery TOP10-ky (25.95 a 25.93 - to je podozrivo blízko hodnotám z najťažších ihrísk v Častej a Trnave). Iba dvaja borci sa boli schopní pozrieť pod psychologickú hranicu 100 úderov a aj to iba o jediný úder (24.75). Prvý deň strhával do mexickej vlny okolo stojacich asi 750 divákov minigolfový milovník č.1 alias Marian Havlík, (najviac esových úderov na turnaji - 68.75%) druhý deň si túto milú úlohu vyskúšal jeho tímový parťák Kubo Kalník, pochopiteľne rovnako minigolfový milovník ;)

V rámci tímovej súťaže zatiaľ zdarne pokračuje orlí let trnavskej Adary. Pohodlne vyhrala oba dni a v ligovej tabuľke si vytvorila komfortný náskok. Žeby sa schyľovalo k majstrovskému titulu systémom štart-cieľ? Pozor, sme v športe a tam sa zvyknú diať niekedy také veci, že aj obočie Chucka Norrisa ide smerom nahor. Každopádne, zatiaľ sa budeme držať faktu, že ADARA Trnava sa odtrhla od tímu GK Bratislava na rozdiel 9 bodov. Prečo tomu tak bolo v Krtíši? Kľúč treba hľadať napríklad aj vo zvládnutí smrteľnej dráhy (rovnako ako minulý rok). Momentálne možno jednej z najsmrteľnejších na územi Slovenska. Hovorím o úkaze menom ultra-ťahavé rovné okno (zaznamenaných 16 sedmičkových kúskov). Už som to avizoval, teraz to definitívne vyrieknem. Priemer, vážení, dosiahol hodnotu hraničiacu s nutnosťou volať profesora Chocholouška (pre nechápavých video). 2.745. Ufff! A to hneď nasledujúca dráha (šikmé okno) vykázala rovnako monstróznych 2.420. Proste nič pre slabé povahy.

dráhahráč(i)priemer
priamaMiro Čibik
1.000
priečkyRado Struhár1.625
ľadvina
Marián Havlík1.125
trubka
Lukáš Barylík
1.125
segmentyRené Šimanský
1.000
pyramídyBožena Pätoprstá
1.000
okno-rovnéRené Šimanský
1.375
okno-šikmé
M. Ištván / M. Čibik
1.625
uhol
Erika Oršulová
1.000
loping
I. Buš / I. Pätoprstý
1.625
slimák
M. Csontos
1.250

Predpokladám, že najbližšia zastávka ponúkne úplne iný obraz. Síce staré prievidzské ihrisko absentovalo v termínovej listiny dlhšiu dobu, ale za starých čias bolo svedkom množstva osemnástkových pokušení. Žeby sa teda konečne po toľkých rokoch prišla na minigolfistov usmiať aj bezchybná osemnástka?
24.-28.8.