Boj o titul drámou až do posledných sekúnd

Počas záverečného zo série ligových kôl ročníku 2014/15 v Brezne sa očakával tuhý boj o celkovú prvú priečku a zároveň miestenku na jesenný Pohár Majstrov v Holandsku. Situácia bola jasná - ak Trnava vyhrá, berie titul. Tento scenár sa však nenaplnil. Séria výhier z predošlých ligových kôl bola prerušená, keď GK Bratislava vyhrala o viac ako 50 úderov, pričom rozhodujúcim sa zdal byť už samotný nástup do turnaja, keď len v rámci úvodných dvoch okruhov činil rozdiel priepastných 38 úderov!


Čo to znamenalo? Obe družstvá mali zrazu zhodný počet bodov a o definitive mal rozhodnúť tímový rozstrel. Ten priniesol viaceré kritické okamihy a vyvrcholenie na legendárnom breznianskom šikmom okne - dráha č.5. Pevnejšie nervy (a ruky) prezentovala zostava bratislavského družstva a mohla sa tak po dvoch rokoch opäť radovať zo zisku ligového primátu.
Individuálne výkony príliš dôvodov na obdiv nepriniesli. Ten najjasnejší mal hodnotu 172 úderov (priemer 24.57) v podaní Petra Gašperana, hráča bez klubovej príslušnosti!?
24.-28.8.