Konferencia priniesla zaujimavé novinky

Uplynulý víkend sa uskutočnila konferencia SZDG a z neoficiálneho zápisu, ktorý sa mi dostal do ruky, vyplývajú pre slovenský minigolf veľmi zaujímavé a z určitého uhlu pohľadu aj významné zmeny.

Prvou je rozhodnutie, že okrem tradičných minigolfových ihrísk sa turnaje organizované pod hlavičkou SZDG budú môcť uskutočňovať, v spolupráci so Slovenským Billiardovým zväzom, aj na snookerových stoloch (viď obrazovú dokumentáciu č.1). Relatívne lacné riešenie, ktoré umožní, aby sa progresívny slovenský minigolf hral napr. aj v obciach Vybúchanec, či Haluzice. Určite krok správnym smerom.

Foto - neznámy autor
Konferencia však tentokrát išla ešte ďalej a nebála sa preniesť do reality aj ďalšiu z inovatívnych myšlienok. Východiskom bola klesajúca hráčska základňa. Riešenie? Vysoko efektívne a dovolím si tvrdiť, kongeniálne - do Súťažného poriadku pribudol odsek, ktorý umožňuje, aby sa turnaja účastnili aj štvornohí obyvatelia planéty Zem. Zvýši sa tak počet hráčov, kultúra ligových súťaží a predovšetkým kvalita výsledkov. V niektorých kútoch Slovenska (po preniknutí danej informácie) dokonca už začala regulárna príprava (viď obrazovú dokumentáciu č.2).

Foto - Ivan Buš
Konečne sa aj na Slovensku veci pohli tým správnym smerom...
24.-28.8.