Keď štatistika nebolí...

Už niekoľko dni sa na mňa díva a úpenlivo ma prosí o okamžitú publicitu vo virtuálnom priestore. A keďže je nemám chuť sa s ňou dostať do akéhokoľvek sporu, tak jej želanie bez výhrady splním. No a o kom resp. o čom je vlastne reč? Predsa štatistike, ktorej miery si vytvorili samotní hráči a hráčky počas záverečného ligového turnaja v Prievidzi. Poďme sa jej pozrieť na zúbok...

Kým na väčšine ligových turnajov odohraných počas roka sa u najlepších hráčov môžeme stretnúť s esovou úspešnosťou nad úrovňou 70%, v Prievidzi na starom ihrisku túto hranicu musíme posunúť ešte o nejaké tie percenta smerom nahor. Dokonca sa objavili až dvaja dobrodruhovia, ktorým číslo 1 v protokoloch zjavne robilo veľmi dobre a rozhodli sa pokoriť aj métu 80%, no najväčším machrom sa v tomto ohľade stal nedeľný víťaz – Ľubo Zontág s hodnotou nebezpečne zvodnou – 81.94%. Ak ju niekto v roku 2012 na Slovenskej pôde prekoná, tak sľubujem, že mu na tejto stránke venujem jeden celý oslavný odsek ;)

Hrať prievidzské dráhy bol v porovnaní s inými ihriskami na Slovensku zjavne relatívne blahodárny zážitok a účasť neurológa na place nebola vôbec nutná. Aj rozmýšľam, či vôbec dráhu s najhorším priemerom označiť ako dráha smrti. Dohodnime sa, že skôr dráha menšieho srdcového záchvatu. Koniec koncov, priemer 1.695 (patriaci priečkam) nenaznačuje, že by práve na tomto mieste mali vznikať minigolfové pomníčky.

Minigolfových pomníčkov s číslom 7 sa vyskytlo iba päť, takže tento krát nemám dôvod zdvíhať varovný prst, ani robiť iné burcujúce gestá. Skôr vytesám do kameňa na tabuľu slávy niekoľko mien (aj keď ich bude trochu menej, keďže na množstve dráh sa o prestížne výkony delilo viacero hráčov), ktoré si to na základe pôsobenia v rôznych kútoch prievidzského ihriska zaslúžia najviac:

dráhahráč(i)priemer
lopingTibor Mészáros
1.125
priečkyJ. Nakládalová / M. Čibik
1.125
okno-rovné
Ivan Buš
1.000
kliny
Ivan Roemer
1.000
vlnyP. Buchcár / T. Mészáros
1.000
ľadvinaJ. Kalník / P. Vrchovinský
1.000
mostRado Struhár
1.000
24.-28.8.