Niekedy má človek problém s tým, ako začať nový článok. Obzvlášť keď to je po zimnom spánku a na vrchole jarnej únavy. Mozog a niektoré partie tela ešte skrátka nefungujú ako by mali. Ale nevadí. V tejto situácii mi na pomoc príde jedna podlžnosť. A síce anketa, ktorá prebehla ešte niekedy na prelome rokov a nebola oficiálne vyhodnotená. Zisťovali sa vtedy hlavný kandidáti na post kráľa slovenského pohára sezóny 2009/10. Blíži sa začiatok tohto ročnej ligovej sezóny, tak sa to celkom hodí. A pekne k výsledkom prihodíme aj konečný postoj pléna k diskutovanej termínovej listine. Poďme pekne po poriadku.
Ku kráľovi sezóny sa vyjadrilo 67 hlasujúcich, čo sa mi zdá ako pomerne skreslené číslo vzhľadom k počtu pravidelne hrajúcich a internetovo aktívnych slovenských minigolfistov, ale budiž. Multi IP adresy asi zafungovali ;) Ale možno sa mýlim... Každopádne tým nechcem znehodnotiť hlavného favorita podľa prieskumu. Stal sa ním Marcel Korinek s 35% podporou. Určite vysoko motivačné konštatovanie pre Marcela. V rebríčku sa pohybuje v rámci špičky, čaká ho domáci turnaj, obľúbený Brezniansky, či tradične silný Prievidzský filcový. Šanca na triumf reálne existuje.
Do hlasovania nebol ako možnosť zaradení jesenný čierny kôň - Rado Struhár a aj to je zrejme dôvodom prečo druhou najčastejšie volenou možnosťou bola alternatívna "iné meno" (20%). Rado pred jarnou časťou drží v ruke najsilnejšie karty, ak ich rozumne využije, mohol by sa z juniorského postu práve on pozerať na konci sezóny na všetkých zhora. Turnaj v Častej napovie, či vysoká forma ostala. Brezniansky ani Bratislavský turnaj v roku 2009 nepriniesol Radovi bodové hody, domáci turnaj ale určite poskytne solídnu príležitosť bodový zápis výrazne rozšíriť. Tretí skončil Laco Trnka (12%). Minigolfový virtuóz u ktorého budú dôležité okolnosti. Ak sa turnajov zúčastní, pravdepodobne bude pravidelne okupovať horné pozície a tým pádom aj tlačiť na vrchol pohára.
Na "čakačke" je však partia ďalších - tradičné mená Laco Ištván, Kubo Kalník, Ivan Buš. Prekvapenie Peťo Bubelíny. No a mladé pušky Miro Čibik a Ľubo Zontág. Silná májová hra môže rámec kandidátov výrazne rozšíriť, ale aj okresať...
Ďalšou anketou, ktorá nedávno prebehla ako reakcia na výročnú konferenciu sa týkala (pre mňa nešťastnej) termínovej listiny. Môj negatívny názor zjavne zdieľalo viacero ľudí a celkový výsledok hlasovania tak je mierne naklonený v smere nesúhlasu s termínmi/turnajmi roku 2010. Konkrétne 17 verzus 14. Smutný fakt, ale nebudem to viac rozpitvávať.
Naopak, pozriem sa Vám do hláv a ponúknem novú otázku. Ale najprv krátke entrée. Nedávno sa na českej zväzovej stránke objavila zaujímavá informácia. Podotýkam, že pre mňa ako člena prezídia slovenského minigolfového zväzu informácia nová a prekvapujúca. Objavila sa v rámci zápisu jednania Českého minigolfového zväzu so šéfom WMF Gerhardom Zimmermannom. Citujem:
"Oboznámili sme GZ s myšlienkou založenia spoločnej česko-slovenskej ligy za účelom podporenia slovenského minigolfu, skvalitnenia celej spoločnej súťaže a vzájomnej výmeny skúseností."
Táto krátka veta automaticky nadhadzuje kopec ďalších otázok. Aké by bolo ekonomické zázemie ligy? Aká by bola štruktúra ligy (česká ligová súťaž je hierarchicky rozdelená na tri úrovne) a kam by boli zaradené slovenské manšafty? Boli by zväzy oddelené alebo by sa vytvorila spoločná komisia? Aké by boli pravidlá pri určovaní štartov na medzinárodných podujatiach? Čo geografické vzdielenosti medzi jednotlivými mestami (napr. Košice/Praha)?
Samozrejme, predpokladám, že autor(i) myšlienky (rád by som vedel, kto to je) sa danými a inými vecami zaoberal(i), ale zatiaľ som projekt nevidel a základné tézy nepočul, takže netuším. V súčasnom rozpoložení mám za to, že spoločné turnaje (open, priateľské) sú zaujímavým spestrením a priestorom pre test schopností a výmenu skúseností, ale spoločná liga NIE je životaschopný projekt. Vyveďte ma z omylu.
OTÁZKA: Ako na Vás pôsobí myšlienka spoločnej česko-slovenskej ligy?
Samozrejme, predpokladám, že autor(i) myšlienky (rád by som vedel, kto to je) sa danými a inými vecami zaoberal(i), ale zatiaľ som projekt nevidel a základné tézy nepočul, takže netuším. V súčasnom rozpoložení mám za to, že spoločné turnaje (open, priateľské) sú zaujímavým spestrením a priestorom pre test schopností a výmenu skúseností, ale spoločná liga NIE je životaschopný projekt. Vyveďte ma z omylu.